Poštovani,
    Imam 32 godine. U Maju ove godine po prvi put sam ostala trudna- željena trudnoća. Beta hcg se duplirao, ali je meni postavljena dijagnoza blighted ovum. Urađena je eksplorativna kiretaža 26. 06. a reintervencija 29. 06. zbog hematometre. Nakon toga mi se pojačao vaginalni sekret. Uradila sam papa, vs, bakteriološki pregled i nađena mi je candida sp. U velikom broju, proteus mirabilis u cervikalnom brisu i ureaplasma ur. Samo bih nagovestila da sam sve te nalaze radila i pre 8 meseci i da je postojala samo candidijaza, te sam pila terapiju. Ne znam da li je bitno da naglasim da sam u Martu/Aprilu bila bolesna, pila antibiotike i lečila se od Coxackib Viroze. Lekar sam, radim stresan posao, imam puno dežurstava, tako da sam više radila nego ležala. Moje pitanje je da li je moguće da su svi ti pozitivni brisevi uzrok moje anembrionalne trudnoće ili je to možda coxacki? Šta dalje? Kada možemo planirati ponovo trudnoću? Sada pijem terapiju-diflucan, makrolide i bactrim.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno. Sledeću trudnoću možete ostvariti za 4 do 6 meseci, prvenstveno izlečite ureaplazmu koja se prenosi polnim putem i zahteva lečenje oba partnera.