Poštovani
    koliko dugo muškarci mogu biti prenosioci hpv virusa ako su imali odnose sa osobom koja ima kondilome, jer taj virus izaziva rak grlića materice što nije nimalo manje opasno od hiv virusa, da li oni to nose zauvek u sebi kao i žene? I u koliko procenata oni ne dobiju uopšte taj virus ako imaju odnose sa zaraženom osobom?
    Hvala

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Virus zauvek ostaje u organizmu ili muškarca ili žene. U izuzetno malom procentu muškarac može da se ne zarazi i to ukoliko ima savršen imunološki sistem. Preporuka za vas kontrola papa brisa, i pcr na papiloma viruse,.