Poštovani,
    imala sam missed abortion u 10-11 nedelji trudnoće. Poslednji uz je bio u 9.-oj nedelji i sve je bilo ok. Nakon toga, na moje insistiranje urađen je uz nakon 10 dana i nije bilo srčane akcije. Urađena mi je kiretaža dan kasnije. Tkivo nije poslato na analizu, a doktorka mi je rekla da su uzrok najverovatnije hladimija ili hpv (jer je pri intervenciji naišla na jedan kondilom na spoljašnjem delu grlića materice). Molim vas, recite mi koje sve analize trebam da uradim i za koliko vremena možemo da planiramo drugu trudnoću? U trudnoći sam bila na terapiji Utrogestanom 3x1 i pila sam Folnak. Zbog problema na poslu doktorka mi je dala da pijem Bensendin 5mg/dnevno po potrebi. Nisam imala krvarenje u toku trudnoće napomenula bih da u mojoj porodici postoji problem sa venama, moja majka je u toku trudnoće ležala u bolnici zbog Tromboflebitisa. Molim vas, pomozite mi unapred hvala!
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Sledeću trudnoću možete ostvariti nakon 4 do 6 meseci od abortusa, preporuka je da uradite kariotipizaciju za oba partnera, histerosalpingografiju ili histeroskopiju, infekcije genitalnog trakta, sistemske i endokrine bolesti majke, koagulacviju, autoimune i aloimune poremećaje.