Ako može savet u vezi hormonske spirale mirena! S obzirom da imam endometriozu na preostalom jednom jajniku, hormon hipofize je dosta smanjen kao i progesteron, po vašem mišljenju da li se spirala preporučuje ili neće značajno uticati na endometriozu?

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Mirena deluje samo lokalno na endometrijum, dakle neće delovati na endometriozu jajnika, konsultujte se sa vašim ginekologom oko ampula diferelina.