Poštovani dr Todorović,
    na uz u 32 nedelji, doktor je konstatovao da je posteljica malo starija (maturacija ii/iii). Sve ostalo je u redu za tu nedelju -plodova voda normalna količina, težina bebe 2 kg. Rečeno mi je da dodjem opet za 2-3 nedelje da bi videli kako beba napreduje i ukoliko tu ne bude problema da ne brinem. Koliko je ovaj problem čest i da li su velike šanse da se porodim prevremena? Da li ovo može da ima nekih posledica po bebu i njen razvoj?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Može se desiti da plod zbog degenerativnih promena na posteljici bude manje porođajne mase, odnosno da dođe do zastoja u rastu i razvoju ploda. Napravite kontrolu za 2 nedelje da bi se video nedeljni porast biometriskih parametara ploda, i obavezno uraite protoke kroz art umbilikalis, art cerebri mediu, a mposle togas i ctg.