Poštovani,
    ja imam više pitanja za vas. Naime, pre 2 godine sam operisala endometriozu na oba jajnika, bešici i debelom crevu. 6 meseci nakon toga primala sam zoladex. Medjutim, mojoj agoniji nije došao kraj. Pre dve nedelje su mi otkrili endometriozu na levom jajniku. Sad ne znam šta da radim. Čitala sam o laparoskopiji. Moj doktor mi ništa konkretno ne govori. Eto, našla sam vas pa me interesuje šta vi mislite i da li je istina da je endometrioza benigni tumor za koji nama pravog leka?

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Šta znači reč endometrioza?, to je sluznica materice na nekom drugom delu male karlice, dakle van šupljine materice, leči se operativno i hormonalno (diferelin, zoladex/) promense su dobroćudne i mogu se lepo laparaskopski otkloniti.