Da li se brisom na stepen vaginalnog sekreta može odrediti imam li neku vaginalnu infekciju, za početak a kasnije daljim testovima odrediti i o kojoj je infekciji bakteriji ili virusu reč? Drugo pitanje: interesuje me kako se određuje da li imam vaginalnu infekciju nastalu usled korišćenja antibiotika, kojim se to testom ili brisom određuje?
    Željno iščekujem odgovore
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Uzmite vaginalni sekret koji će vam reći da li imate infekciju rodnice ili ne, a nakon toga možete uraditi i cervikalni bris, bris na mikoplaszmu i ureaplazmu, bris na hlamidiu i pcr na papiloma viruse i to bi bilo sve.