Pozdrav,
    molila bih vas za pomoć. Imam 22 godine, prve odnose sam imala prošle godine, imam samo jednog partnera i oko 3-4 mjeseca je sve bilo uredu. Problemi su nastali kad sam dobila candidu, potom iza nje, nakon tretmana s kanesten-om, kantarionovim vaginaletama, fungizol (ili se slično zove 1 tableta), neo penotran nije mi prestalo peckanje, al je nestao bijeli sekret, nestao otok usana, i pojavio mi se osip između usana malih i velikih s obje strane, kao fistule male gusto poređane. Išla sam kod drugog ginekologa, koji ili nije primjetio, ali nije spomenuo taj osip, nego je konstatovao da imam trihomonijazu (ja nisam znala šta su karakteristike pa nisam spominjala osip), te mi dao da popijem neke tablete sonazol ili slično (4 se odjednom popiju ukupno 2 g) i da koristim betandine vaginalete. Meni je tek tada počeo neki žućkasti sekret koji nije imao nikada miris na ribu. Koristila sam 2 pakovanja betadina, i prestala, sada koristim kantarionove vaginalete i pijem lactogyn. Ginekolog na godišnjem. Peckanje i svrab ne prestaju, i brine me najvise osip. Molim vas, ako mi možete reći koje je porijeklo tog osipa ima li veze s trihomonijazom ili kandidom, liči na površinu jezika gustoća s tim da su svijetlo roze boje te kao "ospice". Odnose nemam već 3 mjeseca od kako sam se razbolila. Partner je pratio terapiju i konzumirao tablete te 4. Počelo me je boljeti koljeno jedno pa se bojim da nemam gonoreju pošto sam pronašla svašta na internetu
    Unaprijed zahvaljujem i jako sam očajna

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Moja vam je preporuka da uzmete vaginalni sekret, bris na hlamidiju mikoplazmu i ureaplazmu i pcr na papiloma viruse. Pomenute promene liče na herpes genitalis, pogotovo ukoliko peku, te uzmite krv na herpes genitali i to igm i igg.