Poštovani,
    Unapred se zahvaljujem na Vašem odgovoru. Imam 25 godina i učestale probleme sa infekcijama, vodim računa o higijeni i obavezno koristim zaštitu tako da već postajem očajna jer ne shvatam gde grešim. Pre oko 6 mes. kako je bris bio III grupa doktorka mi je prepisala terapiju, koristila sam povidon-jod i bilo je bolje. Inače da istaknem da nisam imala neke simptome pre toga kao što je svrab ili peckanje već jedino povišen sekret žućkaste boje i to mi je smetalo pa sam otišla lekaru. Pre par nedelja sam osetila peckanje i svrab i na pregledu doktorka mi je rekla da se radi o gljivicama i dala daktanol mast i daktanol vaginalete i nakon ove terapije uputila na bakterijološku analizu i na nalazu piše: dmp: epitelne celije, pmn leukociti, gam pozitivni bacili i diplokoke. Patogene bakterije nisu izolovane. I ništa mi nije dala da koristim a kako sam radila i analizu urina: spec. Težina 1025; sedimenti: 2-4 le malo sluzi i bakterija, doktorka mi je dala da pijem pipem na 12h po 1 tabletu od 200mg. Ja ne osećam sada neke tegobe poput svraba ili peckanja ali povremeno mi je sekret žućkaste boje i to me nervira, a da ne govorim o tome da moram uvek da nosim dnevne uloške kada izađem do grada, ovako nastojim da ih nemam i da nosim samo pamučan veš. Prosto zavidim devojkama koje nemaju nikakve probleme i volela bih neki savet. Gde ja grešim?
    Srdačan pozdrav i hvala Vam!

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite uz vaginalni sekret i briseve na hlamidiu, mikoplazmu i ureaplazmu, kao i pcr na papiloma viruse. Ponoviti i bris da bi se videlo da li imate diplokok koji je zapravo 4. grupa vaginalnog sekreta i zahteva posebno lečenje.
      Pozdrav.