Poštovani,
    Molim Vas da mi kažete da li svaka djevojka pri prvom spolnom odnosu mora krvariti, ili se to može desiti pri nekom kasnijem odnosu? Da li to zavisi od debljine ili dužine penisa? Imam problem što sam sa vjerenikom mala prvi spolni odnos, ali nisam krvarila. Kasnije smo to ponovili par puta, ja sam se nadala da će prokrvariti, ali ništa. Bol sam osjećala svaki puta, ali ne jak, međutim, nisam osjetila niti nešto lijep. Sada mi on ne vjeruje da sam bila djevica, a ja zaista ne znam kako da ga uvjerim u suprotno. Ranije se nisam samozadovoljavala tako da sam mogla oštetiti himen, nisam imala nikakvu operaciju ili nešto slično. Znam da postoje i elastičnije vrste himena, ali postoji li mogućnost da se na neki način prouzrokuje njegovo pucanje i krvarenje? Možda stezanjem mišića za vrijeme odnosa, ili nešto slično? Važno mi je da vjereniku dokažem svoju nevinost, inače. Nadam se da ćete mi dati koristan savjet. Jako mi je važno, zbunjena sam.
    Unaprijed zahvaljujem. S poštovanjem,

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ne mora doći do krvavljenja prilikom defloracije, možda samo oskudnog, najbolje je da odete kod ginekologa i da vam pregledom utvrdi da li imate elastični himen ili ne.