Poštovani,
    Moja majka ima 67 godina i urađen je CT male karlice nalaz je sledeći: u predelu uterusa vidi se heterodenzna formacija sa manjim spikulastim areama najvećeg promera do 8,6 cm. Obostrano parauterino par okruglih, izodeneznih formacija 0,6-0,9cm. Desno ingvinalno više hipodenzna formacija 2,8 cm. Zidovi mokraćnog mehura i rektuma su intaktni. Neo pelvismin. Vs. Port. V. Uteri. Lymphadenomegalia parauterina et inguinalis dex. Na osnovu gore navedenih nalaza molim Vas za mišljenje i predlog za najadekvatniju terapiju.
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o karcinomu uterusa 7tela ili grlča7 te Vam preporučujem da se hitno javite na onkološki institut u vašem mestu ili na ginekološku kliniku,.