Poštovani,
    molila bih za vaše mišljenje. Pre mesec dana urađen mi je drugi carski rez. Stomak mi je već omekšao, međutim tačno ispod pupka imam neku oteklinu. Prečnika je otprilike 3cm. Bila sam na ultrazvuku ali ne kod svog ginekologa* (pošto je na odmoru). Rekao mi je da je moguće da je u pitanju postoperativno zarastanje, kila ili tumor i da dođem na kontrolu za mesec dana. Moram da naglasim da ta izraslina nije postojala pre operacije. Poprilično sam se uznemirila i ne mogu da čekam mesec dana da ustanovim šta je u pitanju. Zanima me da li postoje neke postoperativne komplikacije posle carskog slične ovom što sam vam opisala, i koje analize mogu da uradim da isključim najgore. On na ultrazvuku nije mogao tačno da vidi o čemu se radi. Kažite mi molim vas šta mi vi savetujete.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      da li je radjen uzdužni ili poprečni carski rez, po opisu verovatno uzdužni. Moglo bi se raditi o postoperativnoj herniji ili kili te vam je moja preporuka da se javite na pregled abdominalnom hirurgu