Zovem se Amela, imam 33 godine i iz Zenice sam. Moj problem je što prilikom druge trudnoće mi je posla isapadat maternica. Oba poroda sam rodila prirodno i bili su veoma teški, ova druga trudnoća je bila veoma niska. Odmah nakon poroda čim sam ustala maternica je pošla ponovo da ispada i svaki dan je sve gore. Imam jake bolove u leđima i bole me noge pošto je beba veoma teška ne mogu je nositi. Ljekari preporučuju da to riješim operacijom ali ja se plašim. Imam jake upale i taj dio što ispada nalazi se u sekretu i već mi se otvorila rana i često prokrvarim. Postoje li neka druga riješenja za mene osim operacije i kakve su posljedice ako to ne uradim? Molim vas da što prije odgovorite jer su bolovi sve jači i češći.
    Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      kod starijih žena se aplicira hodgeov prsten, ali pošto ste vi mlađa osoba preporuka je da se uradi operacija, to su takozvane plastične operacije verntrofiksacije i moja vam je preporuka da to uradite na klinici u Sarajevu, gde imate dobrih stručnjaka za taj vid operacije jer sam i ja sam iz Sarajeva.
      Sretno pozdrav