Poštovanje doktore!
    Imam 22 godine i danas je ginekolog ustanovio da imam policistične jajnike jer dugo nemam ovulaciju a imam 15 kg viška. Ogtt test je rađen i u granicama je normale - 5,2 kao i vaginalni i cervikalni bris. Prepisana mi je dijeta koje ću strogo da se pridržavam. Molim vas recite mi koliko je to opasno i koliko se to vremenski leči i kojom terapijom? Želim da ostanem u drugom stanju, a već sam jednom imala spontani pobačaj gde je poslat uzorak na ispitivanje i nije bilo nikakve bolesti.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      policistični jajnici su sindrom hronične anovulacije i kod njega nema ovulacije i mogučnosti da ostanete trudni. Da li vam je prepisana hormonalna terapija sa dianom 35 i sioforom.