Posle klasičnog ginekološkog pregleda u privatnoj ordinaciji dobila sam sledeću dijagnozu kolposkopije: ectopio pvu mali polip u kanalu grlića, periferno zona transformacije mešovitog tipa na obe usne. Ovulae nabothy na 3 h, sch poz. -neg. Cervicitis kada sam ga pitala da mi objasni šta to znači rekao je da ćemo sačekati rezultate brisa i papa nikolau testa i pozvao drugu pacijentkinju te nisam imala priliku da insistiram na objašnjenju. Molim vas da mi objasnite makar približno o čemu se radi jer rezultati stižu tek za 7 dana a ja vidim da na osnovu kolposkopije postoje indicije da nešto nije u redu.
    Unapred zahvalna
    Jelena

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      najvažnije je da sačekate papa nalaz i na osnovu njega se preporući šta dalje. Budući da imate i poli u cervikalnom kanalu, po dobijanju brisa treba da se uradi polipektomija, dakle uklanjanje pomenutog polipa