Molim vas za jednu informaciju vezanu za kondilome. Interesuje me način prenošenja. S obzirom da sam od uvek imala zaštićene odnose (prezervativi), sumnjam da sam ih na taj način mogla dobiti. Kako koristim isti veš sa sestrom (koji je isključivo pamučan i iskuvava se) da li je moguće da sam se zarazila na taj način?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      ako se radi o šiljatim kondilomima tkz condilomata accuminata oni se prenose gotovo isključivo polnim putem, preporuka je da uradite papa bris i pcr na papiloma viruse.