Nakon 2 spontana (u 24 i 19 ng) već 2 god pokušavam ostati u drugom stanju ali i pored ovulacije koja se dešava (praćeno folikulometrijom i stimulirano klomifenom i menopurom) i urednog nalaza spermograma ne uspjevamo. Juče sam radila inseminaciju (aih) u privatnoj klinici. Doktorica je ubrizgala kateterom direktno neobrađenu spermu, ostavila me 10-ak minuta da ležim i rekla da kad dođem kući počnem koristiti 3x2 utrogestan vaginalete. Kaže da se normalno ponašam samo da ne dižem teško. Molim vas da mi odgovorite kakvo je vaše mišljene o izvedenoj inseminaciji i da li preporučujete da imamo odnose nakon inseminacije. Posebno me zbunjuje to što dr. Nije centrifugirala spermu i što sam nakon inseminacije ležala samo 10-ak minuta.
    Unaprijed hvala na vašem odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      mislim da nije korektno uraditi inseminaciju bez prethodne obrade sperme. Odnose možete imati još dan do dva posle inseminacije, a kasnije i redovno. Treba da znate da je uspešnost inesminacije 1o do 15 procenata i u najboljim kućama.