Poštovani,
    pre godinu i po dana mi je postavljena dg pcos, zbog čega sam godinu dana koristila diane 35. Menstruacije su bile uredne, ali veoma obilne i praćene glavoboljom. Takođe mi se oko 4. pakovanja javilo oštro probadanje u grudima s vremena na vreme. Zbog čega sam i prestala da ih koristim. Dr je preporučio pauzu 3 meseca. Nakon toga menstruacija je izostala. Evo već 5 meseci. Na ponovnom ultrazvučnom pregledu je sve u redu, po recima doktora. I nije mi ništa preporucčeno sem da izazovem menstruaciju primolut - nor-om. Ja odlažem početak te terapije jer se bojim tog probadanja u grudima. Da li postoji neka druga terapija sem kontraceptiva? Isto tako znam da ću posle primolut-a da dobijem menstruaciju, ali da cće sve opet biti po starom. Moja mama je pre porođaja takođe imala veoma neredovne menstruacije, kaže da je imala nekad samo 2 puta godišnje, što je i sa mnom slučaj. U početku su bile koliko-toliko češće. Ali godinu dana pre ove dijagnoze sam imala mozda 2, 3 menstruacije. Radila sam i hormone, sve vrednosti su u redu. Pa me i buni dg pcos. Nisam gojazna i nemam izraženu maljavost.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      mislim da treba da promenite ginekologa i da odete na jedan kvalitetan ultrazvučni pregled. Sem hormonalne terapije mnogo bolje rezultate daje operativna metodas i to lapoaraskopska, kroz pupak, gde nema klasičnog otvaranja trbuha, te se na ovilnicana jajnika uradi ili klinasta punktacija ili čitav niz punktiformnif, tačkastih zareza.