Imala sam kiretažu i stigao mi je izveštaj o patohistološkom pregledu sa sledecom dijagnozom decidua partim hyalinisata et necroticum. Šta znači ova dijagnoza? Šta treba uraditi od analiza u budućnosti pošto planiram trudnoću?
    Hvala!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      znači da ste bili trudni i da su nađene degenerativne promene na decidui što je i normalno kod prestanka razvoja trudnoće, javite se vašem ginekologu kako bi vam uzeo sve neophodne pretrage kako bi slobodnoi mogli ući u sledeću trudnoću.