Poštovani,
    skidala sam kondilome pre nekih 5 meseci, imala sam ih dosta spolja (na ulazu) i unutra. I posle 3 meseca išla sam na kontrolu i vratio mi se samo jedan, nakon ponovne kontrole sve je čisto. Pošto mislim da mi je kondilome preneo bivši dečko, zanima me koliko kondom pruža zaštitu od istih sad, tj koja šansa je da ih ja mogu preneti novom partneru ako stalno koristimo zaštitu, i poslednja kontrola je pokazala da ih nemam (a s obzirom da sam čitala da virus ostaje u organizmu)?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      kondilomi su polno prenosivi i virusnog su porekla, moja vam je preporuka da uradite pcr na papiloma viruse, kod nezaštičenog odnosa, dakle bez kondoma možete ga preneti vašem partneru,. Potrebno je da jačate imunološki sustav organizma, vitaminima kako bi suzbili ponovno pojavljivanje virusne infekcije.