Poštovani,
    porodila sam se 26. Maja 2009. Porođaj je bio u terminu, sve je prošlo ok. Krvarila sam oko četiri nedelje, zatim je krvarenje stalo. Posle nedelju dana se opet pojavilo, ali samo jedno veče. Zanima me da li je to bila menstruacija? Ako nije, koji vid kontracepcije preporučujete? I kada je normalno da se očekuje menstruacija, s obzirom da dojim bebu?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      dok dojite bebu moguće su laktacione amenoreje, tj dok god dojite može se desiti da nemate menstruaciju. Opisano je bila verovatno prva menstruacija. Od kontracepcije možete koristiti kondome, spiralu i u novije vreme se aplicira i hormonalna spirala mirena, pilule ne.