Poštovani doktore,
    Već duže vreme (oko pola godine) mi se 4-5 dana pre menstruacije pojavljuje bledo krvarenje. To se i ne može baš nazvati krvarenjem, ali tih dana mi na vesu ostaje rozikasti, bledo crveni do braonkasti trag, bleda krv. Onda menstruacija normalno nastupi, ali sve zajedno, to dugo traje! Da li je to neki hormonski poremećaj i da li je ta pojava alarmantna? Redovno idem na preglede, sve je u redu a skoro sam radila vag. Bris i grupu sekreta, nalaz uredan!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se ta pojava ne javlja u svim ciklusima, javlja se samo u ciklusima sa ovulacijama, i tada dolazi do rane insuficijencije žutog tela, manjka progesterona i to se manifestuje opisanom simptomatologijom. Nije alarmantno, treba uzeti nalaz progesterona iz krvi 4 do 5 dana pre mensesa odnosno kad Vam se pojavi opisana simptomatologija.