Pozdrav i poštovanje dragim dr.
    Imam pitanje i molim da mi jednostavno objasnite koliko je agresivan tumor jajnika sertolileydig zell 1c stepen. Kakav je to vid karcinoma kad tumor nema recidive a jajnik ima. I pošto se prilikom operacije rasuo jel to kao i metastasa. Molim konkretan odgovor i prognoze.
    Puno hvala. Sneža

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Nije trebalo da se prilikom operacije dozvoli da tumor prsne, jer postoji mogućnost implantacije tumoroznih masa u trbušnu šupljinu. Uradite i CA 125 antigen, tumor marker koji nam pouzdano može reći da li se tumor razvija i dalje ili ne, a uz njih i tumor markere, alfa feto protein i beta hcg.