Poštovani,
    U 17. tjednu trudnoće sam, 39g, 2001 vanmaterična trudnoća, 2003 spontani, u ponedeljak mi je uradena rac, data mi je terapija apaurin, bospen, pancef, buskol, gynipral i rekli mirovanje, mene zanima koliko treba mirovati, koliko su štetni lijekovi po plod, te kada mogu imati odnose, te kada prestaje rizik za spontani.
    Unaprijed Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Preporuka je da lekove pijete 5 do 7 dana nakon intervencije, lekovi nisu štetni po plod. Odnose možete imati nakon 7 dana ako ne bude kontrakcija.
      Pozdrav.