Poštovani,
    Imala sam promene na grliću na rezultatu biopsije bilo je low grade sil i morala je konizacija iako sam mlada odlučila sam se da na vreme to uradim, zanima me šta vi mislite o tome? Imala sam i candidu, hlamidiju zanima me da li je i to uticalo i šta to može da mi remeti za dalje. Sve je izlečeno. Ali candida kada god uzmem antibiotik ona se izluči vaginalno. Imam problem i sa prolaktinom koji je uvećan i dojka mi je otečena i imam stalan bol doktor mi je savetovao mamografiju a neki kažu da sam jako mlada ali da to šta je unutra ultrazvuk ne može da pokaže? Zanima me Vaše mišljenje i da li sme onda magnetna rezonanca ili tako nešto? Nasledni disbalans hormona imam i ne znam šta ću više. Jako bolne menstruacije gde sam par puta pala u nesvest i svakog meseca samo injekcija diklofena mi pomaže i to primam 2 eventualno 3 dana menstruacije. Kada bi smeli odnosi pošto je rađena konizacija?
    Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Za pregled dojke preporuka je da uradite mamografiju svake druge goodine, konizaciju ste dobro odradili. Candida uvek živi u vagini kao saprofitna dobročudna flora i u određenim situacijama kad padnu odbrambene sposobnosti organizma pređe u patogeni oblik, odnose možete imati nakon 30 dana od konizacije, ne ranije da ne bi prokrvarili.