Poštovani,
    Molila bih Vas za objašnjeje. Imam 30 godina i u 8-oj sam nedelji trudnoće. Utvrđeno mi je da nosim dvojke, doktor mi je rekao da su i utvrđeni normalni otkucaji srca i da oba ploda izgledaju dobro. Međutim jedan plod je malo manji i nije bio vidljiv na ultrazvuku do sad. Interesuje me da li je moguće jednim snošajem da se prvo oplodi jedna jajna ćelija pa posle nekog vremena druga? Da li je ova pojava normalna? Da li će se oba ploda razvijati normalno?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Moguće je i to se zove superfetacija i superfekundacija, te je moguće i da je jedno dete belo a drugo crno u blizanačkoj trudnoći. Od 11 do 14 nedelje uradite ekspertni ultrazvučni pregled i tada će se videti da li je uredan razvoj obe bebe.
      Pozdrav.