Poštovani,
    (pitanje za ginekologa) Redovno idem na kontrole: papa II grupa, bris III grupa već pola godine, nema bakterija, gljivica. Doktor mi je rekao da je u redu i da mogu da koristim vaginalete da opet bris bude II grupa. Po njegovom nalogu koristila sam vaginalete: lomexin, canesten, hypervag, ali bezuspešno-zadnji nalaz rađen 01. Juna. Kako mogu to da sredim? Prošle godine sam skidala kondilome i ponekad osećam mali svrab, ginekološki je sve u redu. Da li to ima veze sa ožiljcima i šta bi mogla da koristim za svrab spolja?
    Hvala!

    Odgovoreno: 30. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Taj svrab koji osećate spolja može da bude alergija na neku komponentu dnevnih uložaka te ih promenite. Inače treba da uzmete i cervikalni bris, bris na hlamidiu, mikolpazmu i ureaplazmu kao i pcr na papiloma viruse.