Poštovani dr,
    Imam 26 godina, a u braku sam već 6 godina, imam problem sa ciklusima pa samim tim ne mogu da ostanjem u drugom stanju. Trenutno idem kod dr. Sanje Sibinčić, radila sam folikulometriju (valjda sam dobro napisala) ali bez ikakvog uspjeha, nakon toga pošto mi je ciklus izostao propisala mi je tablete cikloprogynova, te nakon njih na insjemenaciju. Radila sam i nalaze hormona koji su većinom u granicama normale, i nalaz na bakterije koji je takođe u redu. To je bio mali uvod u moj problem, mene konkretno zanima kakve su moje šanse da ostanem u drugom stanju i da li je potrebna vještačka oplodnja ili uz stimulaciju nekakvih lekova. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 30. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje lekovi kojki se zovu stimulatori ovulacije i koje se mogu uzimati i tada umesto jedne imate više jajnih čelija a samim tim i veću mogućnost da ostanete trudni. To se radi 3 ili 4 ciklusa i ako i tada ne ostanete trudni treba uraditi hsg da bi se ispitala prohodnost jajovoda, spermogram vašeg supruga, ali o tome kasnije. Brzo treba delati jer vreme brzo prolazi a godine su najveći neprijatelj spontanih trudnoća.