Poštovani,
    Moje pitanje se odnosi na dužinu menstrualnog ciklusa. Godimana imam redovan ciklus od 28 dana. Poslednjih meseci ciklus varira 26, 25, a poslednji mesec je bio 23 dana. Ovih nekoliko meseci planiramo trudnoću, i poremećaj ciklusa otežava planiranje i proračun plodnih dana. Prije 3 mjeseca imala sam cistu na levom jajniku koja je bila 3-4 cm, i bez terapije trebalo je da prsne.
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 30. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Menstrualni ciklusi imaju svoj ritam javljanja i sve je u granici od 25 do 40 dana normalno, dakle nije normalno aku su kraći od 25 ili duži od 40 dana. Ponovite ultrazvuk da vidite da li se cista izgubila ili ne i konsultujte vašu doktorku o folikulomertriji tj. praćenju plodnih dana.