Poštovani,
    ne ostajem trudna već 2 godine, radila sam vag. i cervikalne briseve, papa test i sve je bilo ii grupa. Test na hlamidiju negativan. Hsg je pokazao da su jajovodi prohodni i ipak je urađena laparoskopija u dijagnostičke svrhe-nisu pronađene nikakve priraslice tj sve je u redu. Od hormona radila sam 3-ceg dana ciklusa: fsh=8.8 (lumax clia clia monobind), lh=4.6 (lumax clia clia monobind), inhibin b=33.4 (stat fax elisa elisa dsl). Muž je uradio spermogram i rekli su nam da je sve normalno, čak više nego dobro. Jedino što možda nije u redu je polip od 5mm u materici, koji se čas vidi a čas ne vidi na uz a dr mi je rekao da on ne smeta da ostanem trudna. Šta bi trebalo dalje da ispitam ili uradim? Da li polip može da smeta? Ne znam da li je inhibin b u granicama normale? (imam 35 godina i malo me hvata panika).
    Hvala puno!

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      potrebno je uraditi kvalitetan ultrazvučni pregled da bi se videlo da li polip stvarno postoji ili ne,. Takođe vam predlažem da uradite i antispermatozoidna antitela iz cervikalne sluzi.