Prošlog meseca sam išla na spaljivanje kondiloma. Sada je sve u redu a mene interesuje da li postoji mogućnost da se oni vrate? Da li ja mogu i šta mogu da uradim da se oni nikad više ne vrate. (radim dosta na jačanju imuniteta) koliko često treba da idem na kontrole? Da li treba da uradim hpv test i tipizaciju? Posle koliko vremena nakon spaljivanja kondiloma mogu da računam da sam izlečena? Pošto sam u braku od skora i želimo bebu kada mogu da počnem da odnosima i da li mojoj trudnoći može nešto da smeta vezano za već postojeći problem. I još nešto, kako je moguće da sam dobila kondilome kada sam u vezi već 6 god i nikada nismo imali odnose bez prezervativa? Molim vas da mi odgovorite jako sam zabrinuta!
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kondilomi se uvek mogu vratiti kada vam padnu imunološke snage organizma, leka nema, možete jačati imuni sistem organizma, vitaminima, ishranom, lekovima. Preporuka je da uzmete pcr na papiloma viruse.