Poštovani doktore,
    porodila sam se pre 2meseca (u Australiji). Pošto je moja majka bila samnom na porođaju, desilo se nešto nama nejasno. Naime, prilikom guranja bebe napolje, glava je izlazila (samo teme glave) i ulazila nazad prilikom napona i tako dvadesetak puta i to je sve trajalo skoro dva sata. Bilo je užasno da bi se beba nagutala vode i ostala bez kiseonika (bila je na aparatima skoro nedelju dana) . Trudnoća je bila u redu, beba je bila ok, čak i bebini otkucaji srca su prilikom rađanja bili normalni. Rečeno mi je da je vagina bila nedovoljno mekana i uska (iako sam bila otvorena koliko treba) i da se zato to desilo, naravno i šivenje je sledilo i to drugi stepen. Mene zanima šta vi mislite o tome i da li je trebalo nešto da se uradi da do toga ne dođe i da se beba rodi ok? Bio je prirodan porođaj bez ikakvih lekova. Želela bih drugo dete uskoro ali iskustvo je prilično loše
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      veoma lepo ste opisali navedeni problem,. To je klasična slika kratke pupčane vrpce, gde prilikom kontrakcija odnosno bolova glavica izlazi napolje a pri prestanku bolova se vraća unutra loši doktori šta drugo da vam kažem.