Poštovani dr,
    zanima me kada je moguće najranije otkriti trudnoću i kada se mogu javiti prvi simptomi, iako je sve individualno? I šta u međuvremenu dok se ne kupi test posle tih nekih 7 dana, koliko sam čula? Npr, da li u tim danima neki lekovi mogu ugroziti potencijalnu trudnoću, alkohol, cigarete?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      trudnoću najranije možete dijagnosticirati po izostanku mensesa dva do tri dana kada uradite beta hcg, u krvi. Zavisno šta ste uzimali od lekova mogu se pojaviti određene komplikacije. Pušenje i alkohol smanjiti na razumnu mere.