Uskoro treba da rodim bebu pa su mi u porodilištu dali papire da razmislim i potpišem papire o epiduralnoj anesteziji. Možete li mi reći nešto o tome i da li se mogu javiti neželjene posledice?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      neželjene posledice kod epidurala su sledeće: može doći do zastoja poroda kada se glavica nalazi na kartličnom izlazu te se mora raditi vakum ekstrakcija ploda ili forceps što se gotovo više i ne radi kod nas, posle poroda može pacijentkinja imati glavobolje par dana, nesvesticu, par sati posle poroda ne oseća donje ekstremitete,
      pozdrav