Molim vas da mi pojasnite da li je moguće da rhogam deluje iako se primi peti dan nakon porođaja, a ne u roku od 72 sata. Trenutno sam u 6. nedelji druge trudnoće pa se brinem šta dalje ukoliko su prisutna antitela, i da li je moguće nešto primiti da se ta antitela unište.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      rhogam se mora primiti unutar 72 sata nakon poroda ili intervencije. Uradite kumbsove testove da bi videli da li su antitela prisutna ili ne, ako su prisautna postoje metode kojima se snižava nivo antitela ali se ne mogu uništiti zauvek.