U 24 nedelji trudnoće sam i na ultrazvuku su mi rekli da mi je bebica malo manja u odnosu na prosek, tačnije ima 490 gr, kao i to da imam nešto manje plodove vode. Rečeno mi je da ponovo uradim ultrazvuk za 3 nedelje, i da to nije ništa strašno, ali me ipak zanima da li postoji objektivan razlog za zabrinutost, kao i zašto sve to tako.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      svaka nedelja trudnoće ima svoje parametre koji se mere i uporedjuju sa prethodnim merenjima. Za 3 nedelje će se uporediti jedni i drugi parametri i videće se da li se beba normalno razvija ili je pak došlo do zastoja u rastu i razvoju ploda.