Mnogo sam uplašena. Otkrili su mi cistu 5,4cm, ca125 mi je 21.37 a čitala sam da je preko 21 već slučaj za operaciju. I kažite mi da li je ona vodena ako možete da utvrdite na osnovu rezultata ca125. Izvinite, ali ne razumem se mnogo sve je ovo novo za mene.
    Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ca 125 ima svoj raspon normalnih vrednosti koje pišu na nalazu, te mislim da je taj nalaz u granicama normale. Pogledajte. Da li je vodena ili ne se vidi na osnovu ultrazvučnih karakteristika koje nam niste poslali. Verovatno vam je vaš lekar preporučio kontrolu za 2 meseca iza mensesa da bi se videlo da li cista raste ili ne.