Moj ginekološki nalaz je uzv tvs prikaže se uterus promjera 65x59mm inhomogene strukture sa izolovanim hiperehogenim odjekom intramuralno 8 mm naprijed. Endometrijum 14,88mm sa polipom 8x5nn desni ovarijum promjera 23x24mm lijevi ovarijum promjera 25x22mm. Dg polipus endometri ad hsc molim vas objasnite mi malo pobliže dijagnozu i da li mi preporučujete operaciju?
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      imate polip sluznice materice, lekar vam je preporučio histeroskopiju a ja bih vam preporučio jednostavniju metodu a to je abrazija, veoma slična kiretaži, kojom bi se otklonio pomenuti polip a materijal poslao na phd.