Poštovani,
    moja majka ima 47 godina, menstruaciju ima svaka 3 meseca, a ima vodenu cistu na levom jajniku koja je stalno prisutna, stomak joj je naduven. Kolposkopija urađena pre 9 meseci, nalazi uredni. Pila je hormonske tablete orgametril, ali ih od septembra ne pije. Da li ulazi u menopauzu zbog neurednih menstruacija, ili je to zbog ciste i šta sa njom?
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      majka vam je u premenopauzi. S obzirom da već dugo ima cistu za koju niste naveli dimenzije i karakteristike, kao ni nalaz ca 125 antigena moja vam je preporuka da se cista laparaskopski otkloni