Poštovani,
    pap- 3, vs - 3. Šta dalje raditi? I kako objasniti ovakvo stanje kad sam uvek vodila računa o zdravlju, nikad zapalila cigaretu, nikad ozbiljno bolovala, dva normalna porođaja, do sad samo dva partnera, za koje mislim da nisu bili promiskuitetni. Imam 41 godinu, a u prethodne sam, gotovo tri godine, živela u apstinenciji.
    Molim odgovor, hvala

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod papa nalaza iii preporučuje se uraditi kolposkopiju i eventualno biopsiju sa promenjenog mesta, teća grupa može biti a ili b te se treba izdiferencirati. A je obično upalnog porekla a b zahteva biopsiju.