Poštovani,
    Kod dva lekara sam dobila dva različita odgovora. Jedan je sve je u redu, nije ništa strašno, a drugi ima cista na levom jajniku i mora da se operiše. Cista je 4cm so 2.50 cm i ne osećam nikakve simptome osim izostatak menstruacije. Moguće je da prvi doktor greši?
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovani,
      veoma je važno kakve su ultrazvučne karakteristike ciste pa nam možete proslediti nalaz. Ako je cista glatkih zidova i transehosoničnih karakteristika, bez slodobne tečnosti u prostoru iza materice ne traba žuriti. Uzmite i nalaz ca 125 antigen iz krvi da bi se videlo da li je cista dobroćudna ili ne. U svakom slučaju kad dostavite tražene nalaze posavetovaćemo vas da li je op. žurna ili ne.