Poštovani doktore,
    nakon biopsije koja je urađena posle nalaza pape 3 stigao mi je nalaz dobijena su tri isečka tkiva cerviksa u kojima histološki postoji cervicitis chronica virosa. U dva isečka postoji izražena displazija skvamoznog epitela high grade sil, koja se širi i zahvata i epitel pojedinih žlezda. Predložena je konizacija a ja vas molim da mi malo pojasnite ovaj nalaz!
    Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da je preporučena konizacija neophodan zahvat budući da na osnovu nalaza, moglo bi vremenom doći do razvoja nekog zloćudnog procesa, dakle obavezno konizacija.