Poštovani,
    Trudna sam 18 nedelja i ginekolog kaže da je posteljka beba veoma nisko da pokriva kanal, da li to pretstavlja opasnost nekakva za moju bebu i za mene, unapred vam hvala,
    Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u toku rasta materice dolazi i do pomeranja posteljice iz distrakcionog dakle donjeg materičnog segmenta, te se dijagnoza placente previje postavlja pred porod od 36 nedelje trudnoće, u ovom periodu izbegavajte polni odnos, dizanje teškog terata, naporan posao i sl.