Dragi doktore
    postavila bih vam pitanje vezano za abortus kao i za period nakon abortusa! Interesuje me kako treba da se ponašam nakon abortusa i da li bi trebalo da ležim kući ili mogu dolaziti na posao? Da li je bolja lokalna ili totalna anestezija prilikom abortusa? I krajnje pitanje, koliko vremena ne bih trebala da imam seksualne odnose sa dečkom?
    Unapred hvala!
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      preporuka je da se miruje jedan do dva dana posle prekida trudnoće. Ja sam pristalica da se svaka intervencija obezboli, dakle opšta anestezija, krvavljenje posle abortusa traje 7 do 10 dana i u tom periodu ne smete imati odnose. Dakle sa odnosima početi po prestanku krvavljenja i to samo sa kondomom, konsultujte se sa vašim ginekologom u vezi kontracepcije.