Doktore,
    u braku sam godinu dana i do sad nisam ostala trudna, pošto sam nestrpljiva moj muž je uradio spermogram. Molim vas kažite mi šta znači ovaj nalaz: zapremina ejakulata u cm 4, vreme razvodnjavanja 30 min, viskozitet normalan, PH vrednost 8. Normikineza 40% hipokineza 10% akineza 50%. Broj u 1 cm 27812500 u celom ejakulatu 111250000 normalne forme 79.4 patološke forme glava 7.1% vrat 5.3%, rep 8.2% dijagnoza: hipospermia, na više vidnih polja nađeno više međusobno slepljenih spermatozoida.
    Molim Vas da mi objasnite šta ovi nalazi znače i da li postoji neki problem.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovana,
      smanjena je pokretljivost spermatozoida iz nekog razloga. Niste naveli broj leukocita jer se na osnovu njih vidi da li postoji infekcija ili ne. Ako je broj leukocita veći od jedan to je znak infekcije. Moja je preporuka da se vaš suprug javi urologu