Vec dvije godine pijem tablete za kontracepciju Diane 35. Pijem ih bez prestanka uz konsultacije sa ginekologom i dermatologom, budući da imam problematičnu kožu na licu. Stanje moje kože se znatno popravilo u poslednje dvije godine. Prije nego sam počela piti tablete radila sam hormonski nalaz i sve je bilo u redu, tako da je doktorica rekla da ih mogu piti. Interesuje me, da li bih ja mogla da prestanem piti tablete sama, ili bih morala da radim opet hormonski nalaz? Strah me da mi se nisu poremetili hormoni, iako nemam nikakvih zdravstvenih problema.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da predugo pijete Diane 35, koje su prvenstveno namenjene kod sindroma policističnih jajnika. Imate i druga izvanredna kontraceptivna sredstva koja su vam na raspolaganju, štite vas od neželjene trudnoće a i ten ćine lepšim. Kod tako dugotrajnog uzimanja pilula treba da se uradi ultrazvućni pregled male karlice i dojke, jetrene pretrage i koagulogram.