Poštovani,
    Imam 21god i koristim logest pilule, po receptu svog ginekologa od avgusta 2007god. pilule sam prvenstveno počela da koristim kada sam stupila u ozbiljnu vezu koja i dalje traje da bih se zaštitila od neželjene trudnoće i da bi uredila cikluse koji su bili jako neredovni. Prezadovoljna sam dejstvom pilule. Od tada idem na redovne gin preglede (papa bris i sekret) i uvek je sve bilo u redu. Ginekolog mi nikada nije tražila da radim krv ni hormone (sem kada mi je prepisala pilule u avgustu 2007 kada mi je tražila krvnu sliku i hormone), pa me zanima da li treba da uradim sve ponovo da joj pokažem? (krv radim na 7,8meseci, ali nikad to nisam nosila ginekologu, pa me zanima da li je to neophodno i na koliko to treba da se radi?)
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod uzimanja kontraceptivnih pilula jednom godišnje treba uraditi ultrazvučni pregled male karlice, ultrazvučni prtegled dojki a od laboratoriskih pretraga mali koagulogram i hepatogram odnosno jetrene pretrage,