Poštovani,
    pre mesec dana osetila sam jače bolove u donjem delu stomaka, bolove prilikom odnosa i peckanje prilikom mokrenja. Zatim se pojavio pojačan beličast sekret, te sam otišla kod ginekologa. Dobijeni su sledeći nalazi: vs iii, ultrazvuk u redu (tako mi je rekla doktorica) i postavljena je sledeca dijagnoza: dg. Cystitis in obs i adnexitis bil incip. Prepisana je sledeća terapija: palitrex caps 500 mg 2x2 tokom 7 dana, orvagyl tbl. 400 mg 2x1 i povidon jod vaginalete. Nakon menstruacije, bol se ponovo javio te sam ponovo otišla kod ginekologa. Uzet je pa bris, urađena je kolposkopija (nalaz: oko usko polje cilindričnog epitela, skvamokolumnalna granica bez atipije), ponovo je urađen ultrazvuk i analiza crp iz krvi (nalaz: 7,3 mg/l). Postavljena je sledeća dijagnoza: dg. Ovulatio in obs. Sada čekam dalja uputstva od ginekologa i rezultat pa brisa. Zanima me da li je zaista moguće da se sve ovo javi zbog ovulacije? Napomena: prošle godine sam bila pozitivna na hlamidiju, ali je nalaz nakon lečenja dva puta bio negativan. Da li imate neki savet za mene?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da dijagnoza ovulatio in obs ne postoji. Ultrazvučna dijagnostika je tako egzaktna disciplina da nešto ili je ili pak nije. Moja vam je preporuka da uz ponovljeni vaginalni sekret uradite i cervikalni bris, te briseve na mikoplazmu i ureaplazmu i da eventualno ponovite i hlamidiju.