Poštovani,
    Zamolila bih vas za vaše mišljenje. Trudna sam, 13-ta nedelja i posle svih problema (krvarenje, bolovi isl.) sada je hvala bogu sve ok. Sada mi je briga to što mi se pre dva dana pojavila jedna, a danas i druga groznica na usni. Da li to može negativno da utiče na moju bebu. Moram da napomenem da mi se groznice na usni pjavljuju unazad 15 godina kada god se malo prehladim ili imam jači stres (nekih 10 puta godišnje).
    Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno je to herpes te vam je moja preporuka da uradite igm i igg na herpes simplex virus tip 1 i 2, vreme vam je i za ekspertni ultrazvučni pregled koji se radi od 11 do 14 nedelje trudnoće, uz uzimanje 2 biohemijska markera u krvi kako bi se procenio rizik od hromozomopatija.