Poštovani,
    imam 31 god. Imala sam odnose par meseci (4-5 meseci) u toku ovulacije i nisam ostala u drugom stanju. Uradila sam analize hormona i rezultati su u redu (4 dana ciklusa - estradiol 36,9 pg/ml, fsh 8,1 u/l, lh 14,4 u/l, prolaktin 408,4 mu/l), (21 dana ciklusa - progesteron 15,3 ug/l). Takođe mi je ultrazvukom praćena ovulacija i tu je nalaz bio perfektan. Sada me je lekar uputio na hsg. Moje pitanje je da li je potrebno raditi tako invazivnu dijagnostičku metodu posle samo par meseci pokušaja da ostanem u drugom stanju. Molim vas za savet da li je bolje da i to uradim ili da sačekam još neko vreme. Da li intervencija hsg može imati nekih posledica ukoliko ne bude dobro urađena.
    Unapred se radujem vašem odgovoru i srdačno vas pozdravljam, Jelena

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani,
      da li je vaš suprug radio spermogram, ukoliko nije obavezno da ga uradi i to 5 do 7 dana nakon apstinencije. Mislim da je rano za hsg, ako za 6 do 8 meseci ne ostanete trudni, uz uredan nalaz spermograma, tada da hsg.